YAZ KURSLARI


Öğrencilerin uzun tatil dönemlerini verimli bir şekilde değerlendirmek, eksikliklerini tamamlamak, alt yapı oluşturmak, hazır bulunuşluk ve bilişsel gelişimiyle birlikte yeni döneme moral ve motivasyonu yüksek olarak hazır hale getirilmesini amaçlamaktadır.

Şubelerimizde, özel öğretim kursu veya çeşitli diğer kurslarda ilgili programlar için uygulanır. Çocuklarınız iyi bir eğitim öğretim dönemi geçirmemiş olabilir, konu eksiklikleri birikmiş yeni eğitim dönemine (bir üst sınıfa) biriken eksiklileriyle devam etmek zorunda kalabilir ve yeni eksiklikler katlanarak artabilir.

Ders çalışma alışkanlığı olmayan ve sıkı ders çalışması gerektiğini bilmeyen ya da çalışan ancak bir miktar eksiklikleri olan öğrencilerin faydalanabileceği yaz okulu farklı etkinliklerle uygulanmaktadır.

Günlük ders saatleri  10:00 – 15:00 aralığındadır.

Yaz Kurslarında seçkin alanında uzman öğretmenler görev alır ve her bir derse ait konuları sıfırdan anlatır. Öğrencilerin bireysel eksiklikleri ders işlenirken sınıf ortamında tespit edilir ve eksik olduğu noktalara yoğunlaşılır, her konunun püf noktaları öğretilir.

Yaz Kursunun Avantajları

Öğrenci ders çalışma alışkanlığı edinir

Öğrenci eksikliklerini tamamladığı için kendine özgüveni gelir, hazır bulunuşluk ve bilişsel gelişimiyle birlikte motivasyonu artar yeni döneme moral ve motivasyonu yüksek olarak hazır hale getirilmiş olur.

Öğrenci, en çok ihtiyaç duyduğu öğrenme metodunu ve çalışma disiplinini elde eder.

Moral ve Motivasyon Kursları, 10-12 kişilik sınıflarda yapılır. Yaz Kursu hizmetleri yardımıyla öğrenciler hem özel olarak profesyonel eğitim desteği alır hem de Yaz Kursu yardımıyla bilgiyi hızlı ve direkt şekilde almış olur.