Şubelerimizin ve kurumsal anlaşma yaptığımız firmaların profesyonel eğitmen/öğretmen ihtiyacını karşılamanın yanı sıra bireysel başvuru yapan eğitmen/öğretmenlerinde mesleki yeterliliğini geliştirmeye ve kendi alan ve branşlarında profesyonelleşmeye yönelik seminerler, her yıl Haziran ve Ağustos aylarında eğitmenlik sertifika programı düzenlenmektedir. Özellikle yeni mezun öğrencilerin mesleki deneyim ve tecrübe kazanması bakımından çok önemli olan bu seminerler katılımcılar için büyük fırsat olmaktadır.

Mezun olduğunuz veya olacağınız bölüm branşında 15 günlük seminer sürecinde Master Öğretmenler tarafından dersler verilmektedir. Seminer sürecinde sınıfta nasıl ders anlatılır, tahta nasıl kullanılır, öğrencilerin sorularına nasıl cevap verilir, taktik ve teknik açıdan tüm incelikler anlatılır. Seminer sürecinde her bir eğitmen/öğretmen etkileşimli olarak sınıfta tahtada ders anlatır her bir katılımcı eksikliklerini görür, dikkat etmesi gereken noktaları öğrenir.

Süreçte her gün TESTLER uygulanır ve puan verilir. Bu seminerler sayesinde seminer katılımcıları kendi branşlarında uzmanlaşmış olmakta ve özgüveni yüksek profesyonel bir öğretmen olarak istedikleri kurumlarda çalışabilmektedirler.

İŞ-KUR destekli Eğitmen/Öğretmen Yetiştirme Sertifika Programına katılmaya davet ediyoruz.

Kimler Katılabilir?

Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği, Fen Fakültesi Matematik bölümü mezunları ve Matematik bölümü öğrencileri seminerlere katılabilir,

Seminerler Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlenir ve 15  gün sürer. Yoğun ve tam gün eğitim verilir.

Başarılı olan katılımcılara sertifika verilir. Seminere Katılma Başvuru Formu